Home Modlitewnik parafianina
Modlitewnik
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu

Na jutrznię

Zacznijcie wargi nasze chwalić Pannę świętą,

Zacznijcie opowiadać cześć Jej niepojętą.

Więcej…
 
Modlitwy do świętego Jana Pawła II

Najłaskawszy i Dobry Boże, Ty przez Swego Syna Jezusa Chrystusa w osobie Jana Pawła II, Najwyższego Pasterza Kościoła, ukazałeś światu blask świętości życia. Ty natchnąłeś go, aby spełnił życzenie Jezusa Miłosiernego i ustanowił w Kościele święto Bożego Miłosierdzia.

Więcej…
 
Apel o modlitwę za Kościół w Chinach

VI Dzień Modlitw za Kościół w Chinach - 24 maja

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach to życzenie papieża Benedykta XVI wyrażone w "Liście do Kościoła w Chinach" z 2007 r. Wyznaczony 24 maja, jest liturgicznym wspomnieniem Najświętszej Dziewicy Maryi Wspomożycielki Wiernych, którą chińscy katolicy otaczają czcią w sanktuarium Sheshan.

MODLITWA OJCA ŚW. BENEDYKTA XVI DO MATKI BOŻEJ Z SHESHAN k. SZANGHAJU

Więcej…
 
Różaniec -Tajemnice Bolesne

opracowane na podstawie LISTU APOSTOLSKIEGO SALVIFICI DOLORIS
OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II


Cierpienie ludzkie budzi współczucie, budzi także szacunek – i na swój sposób onieśmiela. Zawiera się w nim bowiem wielkość swoistej tajemnicy (4).
Człowiek cierpi wówczas, gdy doznaje jakiegokolwiek zła... Rzeczywistość cierpienia wywołuje pytanie o istotę zła: czym jest zło? (7). Człowiek cierpi w szczególności wówczas, kiedy dobro – w normalnym porządku rzeczy – „winno” być jego udziałem, a nie jest. ... Trzeba nade wszystko przyjąć światło Objawienia, które prześwietla miłością sens wszystkiego, co istnieje (13). Chrystus przybliżył się do świata ludzkiego cierpienia przez to, że sam to cierpienie wziął na siebie. W czasie swej publicznej działalności doznawał nie tylko trudu, bezdomności, niezrozumienia nawet ze strony najbliższych, ale nade wszystko coraz szczelniej otaczał Go krąg wrogości i coraz wyraźniejsze stawały się przygotowania do usunięcia Go spośród żyjących. ... Chrystus idzie na spotkanie swej męki i śmierci z całą świadomością posłannictwa, które ma wypełnić właśnie w ten sposób.... Przez Swoje cierpienie ma sprawić, żeby człowiek „nie zginął, ale miał życie wieczne” (16).
Wierzę w Boga Ojca ...
Módlmy się o przymnożenie Wiary, Nadziei i Miłości – szczególnie w sytuacjach, gdy cierpienie jak gdyby się zagęszcza np. w wypadkach klęsk naturalnych, epidemii, katastrof, kataklizmów (8) ... - Wierzę w Boga Ojca ..., Ojcze nasz..., Zdrowaś Mario 3x..., Chwała Ojcu ..., O mój Jezu ...;

Więcej…
 
Różaniec -Tajemnice Światła

Rozważania w oparciu o Adhortację Apostolską Christifideles Laici Ojca Świętego Jana Pawła II - o Powołaniu i Misji Świeckich w Kościele i w Świecie

Katolicy świeccy wchodzą w skład ludu Bożego ukazanego w przypowieści o robotnikach winnicy w Ewangelii św. Mateusza. (20,1-2) „Albowiem Królestwo Niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do Swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy”.
Ewangeliczna przypowieść ukazuje naszym oczom rozległą winnicę Pańską oraz rzeszę ludzi, mężczyzn i kobiet wezwanych przez Boga i wysłanych tam do pracy. Winnicą jest cały świat, który winien zostać przemieniony z Bożym planem w perspektywie ostatecznego przyjścia Królestwa Bożego.

- Wierzę w Boga Ojca ...
Módlmy się o przymnożenie Wiary, Nadziei i Miłości - Ojcze nasz, Zdrowaś Mario 3x Chwała Ojcu ... O mój Jezu ...

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.