Home Modlitewnik parafianina
Modlitewnik
Litania do Serca Pana Jezusa

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Papież Leon XIII 31 grudnia 1899 r. oddał Sercu Jezusowemu w opiekę cały Kościół i rodzaj ludzki, ustanawiając uroczystość obchodzoną w piątek po oktawie Bożego Ciała, a czerwiec ustanowił miesiącem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed świętem

 

 
Litania Loretańska

Chwalcie łąki umajone …

Maj jest w Kościele miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. Słynne „majówki” - nabożeństwa, odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Jego centralną częścią jest Litania Loretańska.

Więcej…
 
Nowenna do Ducha Świętego

W piątek, 30 maja, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św. przed uroczystością „Zielonych Świąt”. -

Zawsze - 9 dni przed Zesłaniem Ducha Świętego Kościół rozpoczyna modlić się nowenną.

 

Zbawcza misja Jezusa zawiera się i dokonuje w ofiarowaniu Ducha Świętego ludziom, aby doprowadzić ich do Ojca ... Do zebranych w wieczerniku uczniów Jezus mówi: «Weźmijcie Ducha Świętego!» (J 20, 22).

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego / Litania do Ducha Świętego

 

 
Nowenna i Litania do św. Stanisława Biskupa Męczennika

Nowenna do św. Stanisława Biskupa Męczennika

Litania do św. Stanisława biskupa i męczennika

 
Nowenna do św. Stanisława Biskupa Męczennika


(29 IV - 7 V)

MODLITWA WSTĘPNA

Pragnę w tej dzisiejszej nowennie przypominać sobie opatrznościowego męża, świętego Stanisława, który był biskupem Kościoła krakowskiego, który przez swoje świadectwo życia i męczeńskiej śmierci stał się na całe stulecia rzecznikiem ładu moralnego w Ojczyźnie, który był i nadal jest tej Ojczyzny Patronem.

Oto ja, niegodny twój czciciel, oddaję się tobie w opiekę i obieram sobie ciebie za mojego szczególnego patrona, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj cię proszę w sposób szczególny...


MODLITWY NA POSZCZEGÓLNE DNI

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.