Home Aktualności Wieści z działalności Koła „Być jak Ignacy” z KSP im. ks. Piotra Skargi
Wieści z działalności Koła „Być jak Ignacy” z KSP im. ks. Piotra Skargi

Relacja z zajęć „Wzrok, światło, złudzenia optyczne

Koło "Być jak Ignacy" to niezapomniane doświadczenie, które zapewniło nam fascynującą podróż w świat wzroku, światła i złudzeń optycznych. Dzieci były zachwycone tematyką. W trakcie naszych spotkań i wycieczek mieliśmy okazję zgłębić tajniki naszego wzroku, poznać jego mechanizmy oraz odkryć, dlaczego czasami widzimy rzeczy, których nie ma.

 

Podczas wizyty w gabinecie ortooptycznym odkryliśmy niezwykłą budowę oka. Mieliśmy możliwość z bliska przyjrzeć się modelowi oka i dowiedzieć się, jak różne jego elementy, takie jak rogówka, soczewka czy siatkówka, współdziałają ze sobą, tworząc skomplikowany mechanizm widzenia. To było niezwykle pouczające i pozwoliło nam zrozumieć, jak niesamowicie skomplikowane jest nasze oko.

Nasze zajęcia były również poświęcone złudzeniom optycznym, które okazały się prawdziwym wyzwaniem dla naszego postrzegania. Oglądaliśmy różne iluzje, które sprawiały, że nasze oczy oszukiwały nas, a my widzieliśmy coś, czego tak naprawdę nie było. To było niezwykle intrygujące i skłoniło nas do zastanowienia się nad tym, jak nasz mózg interpretuje to, co widzimy. Odkryliśmy, że nasze oczu nie zawsze są niezawodne, a to, co widzimy, zależy od wielu czynników, takich jak perspektywa, oświetlenie i nasze własne oczekiwania.

Zajęcia w kole "Być jak Ignacy" nie tylko dostarczyły nam fascynującej wiedzy na temat wzroku i optyki, ale również nauczyły nas cenić i dbać o nasze oczy. Zrozumieliśmy, jak niesamowicie ważne są dla naszego codziennego funkcjonowania.

 

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.