Home Aktualności
Danuta Siedzikówna "Inka"


Zachowałam się jak trzeba ...

Inka ur. się 3 IX 1928 r. w Guszczewinie koło Narewki. Aresztowana przez UB, po ciężkim śledztwie rozstrzelana 28 sierpnia 1946 r. strzałem w głowę przez dowódcę plutonu egzekucyjnego, ponieważ żołnierze z plutonu nie chcieli jej zabić ("chybili").

Pamiętamy

W sobotę, 3 października, w naszej parafii miała miejsce niezwykle podniosła uroczystość patriotyczno-religijna. Został poświęcony i odsłonięty pomnik Danuty Siedzikówny – sanitariuszki „INKI”. Uroczystości poprzedziła Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa.

To pierwszy Jej pomnik w Warszawie. Jest on wierną repliką pomnika z Parku Jordana w Krakowie.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UCZESTNICTWO W TEJ UROCZYSTOŚCI

 

 
VII-a Rocznica Narodowej Katastrofy Smoleńskiej 2010

10. IV. 2017 - PAMIĘTAMY W MODLITWIE -

 

- Największa tragedia w historii powojennej Polski. Na pokładzie Tu -154 M, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, o godz. 8.41 runął na ziemię, było 96 Osób - w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski ...

Pamięć o Nich pozostaje żywa w naszych sercach. -

HOŁD ICH PAMIĘCI

 

 
Orędzie na Wielki Post 2019

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2019

"Wielki Post" Syna Bożego polegał na tym, że wyszedł On na pustynię, aby wprowadzić stworzenia na nowo do tego ogrodu komunii z Bogiem, który był wcześniej niż grzech pierworodny. Niech nasz Wielki Post będzie kroczeniem po tej samej ścieżce.

 
Kopia Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii


W naszej parafii nawiedzenie Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej miało miejsce 26 IV 2015 r. Następnego dnia, w poniedziałek, Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej zostanie przekazany do parafii Miłosierdzia Bożego.

Dokładny Plan Nawiedzenia KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO


Idea peregrynacji zrodziła się w sercu Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1956, gdy Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej niesiony był w procesji po Wałach Jasnej Góry, a zgromadzeni ludzie wołali: "Matko, przyjdź do nas".

Prymas Stefan Wyszyński przedstawił ideę przygotowania duchowego polskiego Kościoła do Jubileuszu Tysiąclecia Chrztu Polski w X 1956 (po zwolnieniu z ośrodka internowania).

Już wcześniej przygotowywał Naród Polski do Odnowienia Ślubów Jasnogórskich.

- "Prymasowski Akt osobistego oddania się Matce Bożej"

W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia (kopia Ikony Jasnogórskiej) została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym po raz pierwszy nawiedziła Archikatedrę Warszawską. I tak od prawie 60-ciu lat od diecezji do diecezji, od parafii do parafii przekazywana jest kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Nazywamy to ... "wędrowaniem Matki Bożej po naszej Ojczyźnie".

Obecnie, Papież Franciszek w specjalnym przesłaniu do wiernych archidiecezji warszawskiej wyraził życzenie, aby „spotkanie z Matką Bożą podczas peregrynacji było okazją do duchowej przemiany, źródłem odnowy, wewnętrznej mocy, ukojenia bólu, rozwiązania problemów, okazją do rachunku sumienia, do pojednania z Bogiem”.

"Maryja zawsze prowadzi do Jezusa".

Prymas Wyszyński przekonywał, że projekt perygrynacji Ikony Matki Bożej po całej Polsce, wszystkich naszych parafiach,

był bardzo przemyślany i odpowiadający polskiej religijności.

Przekonywał, że Maryja zawsze prowadzi do Jezusa oraz, że Kościół jest zarazem chrystusowy i maryjny.

Wszystko postawiłem na Maryję – i to Jasnogórską”. Wypowiedział te słowa 14 lutego 1953 r., czyli w okresie internowania. Pozostał im wierny przez całe życie.

W Archidiecezji Warszawskiej, to już druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego, a trzecia w Warszawie.

W sobotę, 14 czerwca 2014 roku w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie nastąpiło powitanie Matki Bożej przez biskupów i kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Następnego dnia, w niedzielę 15 czerwca,

w Piastowie, w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji.

Peregrynacja potrwa do 7 czerwca 2015 roku, kiedy podczas VIII Święta Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich nastąpi uroczyste zakończenie nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Archidiecezji Warszawskiej.

 
Beatyfikacja papieża Pawła VI / 30. roczn. śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Kościół wyniósł na ołtarze papieża II Soboru Watykańskiego.

19 października 2014 roku, Ojciec święty Franciszek beatyfikował papieża Pawła VI.

W tym dniu przypada również 30. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Słowo Metropolity Warszawskiego.

 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.