Home Aktualności
Wieści z działalności Koła „Być jak Ignacy” z KSP im. ks. Piotra Skargi

Relacja z zajęć „Wzrok, światło, złudzenia optyczne

Koło "Być jak Ignacy" to niezapomniane doświadczenie, które zapewniło nam fascynującą podróż w świat wzroku, światła i złudzeń optycznych. Dzieci były zachwycone tematyką. W trakcie naszych spotkań i wycieczek mieliśmy okazję zgłębić tajniki naszego wzroku, poznać jego mechanizmy oraz odkryć, dlaczego czasami widzimy rzeczy, których nie ma.

 

Podczas wizyty w gabinecie ortooptycznym odkryliśmy niezwykłą budowę oka. Mieliśmy możliwość z bliska przyjrzeć się modelowi oka i dowiedzieć się, jak różne jego elementy, takie jak rogówka, soczewka czy siatkówka, współdziałają ze sobą, tworząc skomplikowany mechanizm widzenia. To było niezwykle pouczające i pozwoliło nam zrozumieć, jak niesamowicie skomplikowane jest nasze oko.

Nasze zajęcia były również poświęcone złudzeniom optycznym, które okazały się prawdziwym wyzwaniem dla naszego postrzegania. Oglądaliśmy różne iluzje, które sprawiały, że nasze oczy oszukiwały nas, a my widzieliśmy coś, czego tak naprawdę nie było. To było niezwykle intrygujące i skłoniło nas do zastanowienia się nad tym, jak nasz mózg interpretuje to, co widzimy. Odkryliśmy, że nasze oczu nie zawsze są niezawodne, a to, co widzimy, zależy od wielu czynników, takich jak perspektywa, oświetlenie i nasze własne oczekiwania.

Zajęcia w kole "Być jak Ignacy" nie tylko dostarczyły nam fascynującej wiedzy na temat wzroku i optyki, ale również nauczyły nas cenić i dbać o nasze oczy. Zrozumieliśmy, jak niesamowicie ważne są dla naszego codziennego funkcjonowania.

 

 
Doroczna Adoracja 2023

ROZKŁAD DOROCZNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W ROKU 2023

Adoracja będzie  trwała w niedzielę, poniedziałek i wtorek (19, 20 i 21. 02. 2023 r.) - (Dawniej nazywano ją 40-o Godzinnym Nabożeństwem).

Podziękujmy Chrystusowi za Jego nieustanną obecność wśród nas!

Plan adoracji zamieszczony jest też w gablocie przed kościołem.
 
Kolęda 2022/23

KOLĘDA 2022/2023

KOLĘDA 2022/2023 po Nowym Roku

Od 28 listopada rozpoczynamy I część wizyt duszpasterskich, zwanych kolędą.

W tym roku będziemy odwiedzać Parafian ze wschodniej części parafii od ul. Korczaka do Bema.

Kolęda odbywać się będzie od godz. 16.30 do 21.00. W wodę święconą można zaopatrzyć się ze zbiornika w bocznej nawie kościoła.

Więcej…
 
Być jak Ignacy

W Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warszawie dla której Parafia jest organem prowadzącym w każdą środę po lekcjach spotykają się uczniowie uczestniczący w zajęciach koła naukowego „Być jak Ignacy”.

Uczniowie chętnie uczestniczą w prowadzonych zajęciach, w czasie których w twórczy i aktywny sposób, odkrywają tajemnice otaczającego ich świata, angażując wszystkie swoje zmysły.

Dzięki przeprowadzanym doświadczeniom i eksperymentom poznają różne zjawiska fizyczne i chemiczne, jednocześnie przekonując się, że nauka może być fantastyczną zabawą i niezapomnianą przygodą. Rozwijają wrodzone pasje poznawcze, uczą się zadawania pytań i formułowania wniosków.

W czasie zajęć realizowałyśmy tematy: polarne odkrycia, podniebne osiągnięcia, zagadkowy mózg, nieodkryta przyroda, wielkie maszyny, czas, kosmiczna przygoda.

W krainie dinozaurów

Aby wprowadzić dzieci w realizację projektu podsumowującego nasze spotkania wybraliśmy się na wystawę Cosmos Discovery.

Najstarsze budowle Woli

Maszyny proste

Cały rok szkolny dobrze się bawiąc, zdobywaliśmy nowe umiejętności i wiadomości.

 

 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.