Home Dokumenty
Dokumenty
Świadectwo Siostry Marie Simon Pierre

Cierpiałam na chorobę PARKINSONA, którą zdiagnozowano w czerwcu 2001 roku. Choroba dotknęła całą lewą stronę ciała, powodując poważne utrudnienia, jako że jestem osobą leworęczną.

Początkowo choroba rozwijała się w sposób łagodny, ale po trzech latach jej objawy pogłębiły się, wzmagając drżenie, sztywnienie, ból, bezsenność... Od 2 kwietnia 2005 roku z tygodnia na tydzień stawała się coraz poważniejsza, mój stan pogarszał się z dnia na dzień, nie mogłam już pisać, (powtórzę : jestem leworęczna), a kiedy próbowałam, to co napisałam było prawie nieczytelne. Samochód mogłam prowadzić tylko na krótkich odcinkach, gdyż moja lewa noga często „blokowała się” i taka sztywność bynajmniej nie ułatwiałaby jazdy. Potrzebowałam coraz więcej czasu na wykonywanie mojej pracy, a ponieważ pracuję w środowisku szpitalnym, powodowało to wiele trudności. Byłam zmęczona, wycieńczona.

Po ogłoszeniu diagnozy trudno mi było patrzeć na Jana Pawła II w telewizji. Mimo tego byłam przy nim bardzo blisko w modlitwie i wiedziałam, iż on mógł zrozumieć to, co przeżywałam. Podziwiałam jego siłę i odwagę, która mobilizowała mnie do nie poddawania się i do pokochania tego cierpienia, gdyż bez miłości ono pozbawione byłoby sensu. Mogę stwierdzić, iż była to codzienna walka, ale moim jedynym pragnieniem było móc przeżywać ją w wierze i z miłością przyjąć wolę Ojca.

W Wielkanoc 2005 roku zapragnęłam oglądać naszego Ojca Świętego Jana Pawła II w telewizji, gdyż czułam w duchu, iż będę mogła to uczynić po raz ostatni. Cały ranek przygotowałam się do tego spotkania wiedząc, iż będzie ono bardzo trudne dla mnie (ukazać mi miało bowiem to, jaka będę za kilka lat). Nie było mi łatwo, gdyż jestem względnie młoda. Jednak nieprzewidziane zakłócenia w przekazie telewizyjnym uniemożliwiły mi oglądanie programu.
Wieczorem 2 kwietnia 2005 roku cała nasza wspólnota zgromadziła się, aby dzięki połączeniu na żywo z Rzymem we francuskiej telewizji diecezji paryskiej (KTO) trwać na czuwaniu modlitewnym na Placu Świętego Piotra. Wraz z siostrami z bezpośredniej relacji dowiedziałyśmy się o śmierci Jana Pawła II. Nagle zawalił mi się cały świat, straciłam przyjaciela, który mnie rozumiał i dawał mi siły, by iść naprzód. W kolejnych dniach czułam wielką pustkę, ale jednocześnie miałam pewność, iż był On nieustannie obecny.

13 maja, w święto Matki Bożej Fatimskiej, papież Benedykt XVI otworzył Proces Beatyfikacyjny Jana Pawła II. Począwszy od 14 maja moje siostry ze wszystkich wspólnot we Francji i w Afryce modliły się o wstawiennictwo Jana Pawła II, prosząc o moje uzdrowienie. Modlitwy trwały bez przerwy aż do chwili, kiedy stwierdzono, iż jestem zdrowa.

Byłam wówczas na wakacjach. Kiedy czas odpoczynku skończył się, 26 maja wróciłam całkowicie wycieńczona chorobą. Od 14 maja towarzyszył mi ciągle pewien werset z Ewangelii według świętego Jana: „Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą”.

Jest 1 czerwca, nie daję już rady, walczę, aby nie poddać się i utrzymać na nogach. 2 czerwca po południu idę do przełożonej, aby prosić ją o zwolnienie mnie z obowiązków wynikających z pracy. Ona nalega, abym wytrzymała do czasu, kiedy wrócę z Lourdes w sierpniu i dodaje: „Jan Paweł II jeszcze nie powiedział ostatniego słowa”. Podczas spotkania z przełożoną, Jan Paweł II był obecny przy naszej rozmowie, która odbyła się w atmosferze pokoju i pogody ducha. Przełożona podaje mi w pewnej chwili pióro i prosi o napisanie „Jan Paweł II”: jest godzina 17.00. Z wielką trudnością piszę „Jan Paweł II”. Patrząc na nieczytelne pismo przez długi moment pozostajemy w ciszy. Dzień toczy się dalej normalnie.

Po modlitwie wieczornej o godzinie 21.00 weszłam do mojego biura, by następnie udać się do pokoju. Było to między 21.30 a 21.45. Wówczas odczułam pragnienie, by wziąć pióro i pisać. Jak gdyby ktoś mówił mi: „weź pióro i pisz”. Ku wielkiemu zdziwieniu, pismo było wyraźnie czytelne. Nie pojęłam dobrze, co się dzieje, położyłam się na łóżku. Było to dokładnie dwa miesiące po tym, jak Jan Paweł II opuścił nas i udał się do Domu Ojca.

O 4.30 obudziłam się zdziwiona, iż mogłam spać. Od razu wstałam z łóżka, moje ciało już nie bolało, nie czułam żadnego zesztywnienia, a wewnętrznie nie byłam już ta sama. Potem, jakieś wewnętrzne wezwanie, jakaś siła skłoniła mnie, bym poszła modlić się przez Najświętszym Sakramentem. Zeszłam do oratorium. Modliłam się przed Świętym Sakramentem. Ogarnął mnie wielki pokój i błogość. Coś ogromnego, jakaś tajemnica, które trudno opisać. Następnie, ciągle przez Najświętszym Sakramentem rozważałam nad tajemnicami światła Jana Pawła II. A o godzinie 6.00 wyszłam, by razem z siostrami modlić się w kaplicy i uczestniczyć w Eucharystii. Musiałam przebyć około 50 metrów i wówczas zdałam sobie sprawę, iż podczas gdy szłam, moja lewa ręka ruszała się, choć zazwyczaj pozostawała nieruchomo wzdłuż ciała. Dostrzegłam również pewną lekkość w całym ciele, zwinność, której nie doświadczałam od dawna. Podczas Eucharystii ogarnęła mnie wielka radość i pokój. Był to 3 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wyjściu ze Mszy byłam przekonana, iż zostałam uzdrowiona... drżenie w ręce całkowicie ustąpiło. Znowu zabrałam się za pisanie a w południe nagle całkowicie odstawiłam wszystkie leki.

7 czerwca poszłam na okresową wizytę do neurologa, który od 4 lat mnie leczył. Ze zdziwieniem stwierdził całkowity zanik wszystkich objawów, chociaż od 5 dni nie kontynuowałam kuracji. Następnego dnia przełożona generalna powierzyła wszystkim wspólnotom odprawianie dziękczynienia. Całe zgromadzenie rozpoczęło wówczas nowennę dziękczynną do Jana Pawła II.

Minęło już 10 miesięcy od czasu, kiedy przerwałam kurację. Powróciłam do normalnej pracy, piszę bez żadnej trudności, znowu prowadzę samochód, nawet na długich odległościach. Czuję się tak, jak gdybym narodziła się po raz drugi, jakbym rozpoczęła nowe życie, gdyż nic nie jest tak, jak przedtem.
Dzisiaj mogę stwierdzić, iż przyjaciel odszedł z naszej ziemi, ale mimo tego jest bardzo bliski memu sercu. On sprawił, iż wzrosło we mnie pragnienie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz miłość do Eucharystii, która zajmuje najważniejsze miejsce w moim codziennym życiu. To, co Pan dał mi przeżyć dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II jest wielką tajemnicą, trudną do wyjaśnienia w słowach, gdyż tak jak jest wielka, tak jest silna... ,ale dla Boga nie ma nic niemożliwego. Tak, „jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą” .

Siostra Marie Simon Pierre

źródło: http://www.vicariatusurbis.org/Beatificazione/Polski/Swiadectwa/SiostraMarieSimonPierre.htm

 
Upragniona beatyfikacja Jana Pawła II

- JANIE PAWLE II – MÓDL SIĘ ZA NAMI -

1 maja, w niedzielę - godz. 10:00.- odbyły się Uroczystości Beatyfikacyjne na Placu św. Piotra - Mszy Beatyfikacyjnej Przewodniczył Ojciec Święty Benedykt XVI.

PROGRAM OBCHODÓW BEATYFIKACJI SŁUGI BOŻEGO OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II w WARSZAWIE i RZYMIE

 

PROGRAM OBCHODÓW W WARSZAWIE:

- 30 kwietnia, w sobotę - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego - modlitewne czuwanie młodzieży

- 30 kwietnia, w sobotę - otwarcie wystawy poświęconej Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II w kluczu ośmiu błogosławieństw, które były treścią VI pielgrzymki Ojca Świętego do Polski w roku 1999

- 1 maja - Niedziela - godz. 8.30 - Plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie - otwarcie stanowiska informacyjnego Centrum Opatrzności Bożej

- 1 maja - Niedziela - godz. 9.00 - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego - prezentacja materiałów multimedialnych na telebimach, bezpośrednie przygotowanie do uroczystości beatyfikacji

- 1 maja - Niedziela - godz. 9.00 - 10.00 - Plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie - Msza święta, odprawiana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Tadeusza Pikusa

Godz. 10.00 - 12.30 - transmisja na telebimach z uroczystości beatyfikacji Ojca świętego Jana Pawła II w Rzymie: - na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Placu przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie

- 1 maja - Niedziela - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 12.30 - Msza święta dziękczynna za beatyfikację, odprawiana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Piotra Jareckiego

- 1 maja - Niedziela - godz. 12.30 - 18.30 - Pola Wilanowskie oraz plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie - Miasteczko papieskie - atrakcją miasteczka będzie pociąg papieski, który wyruszy w trasę, usytuowaną przy Świątyni Opatrzności Bożej, przy Alei Rzeczypospolitej. Na poszczególnych stacjach, przy których będzie się zatrzymywał pociąg, dzieci poznają historię życia Ojca Świętego Jana Pawła II. Nastąpi także odsłonięcie Wielkiego Portretu Jana Pawła II rozwieszonego na portalu Świątyni Opatrzności Bożej, złożonego ze zdjęć Polaków, wysyłanych SMS-em lub e-mailem

- 1 maja - Niedziela - godz. 12.30 - 20.00 - Pola Wilanowskie oraz plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie - projekcja filmów, dokumentów i koncertów papieskich poświęconych Janowi Pawłowi II - przewodnik po życiu Ojca Świętego.

- 1 maja - Niedziela - godz. 12.30 - 20.00 - zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków - podziemia Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

- 1 maja - Niedziela - godz. 15.00 - Park Moczydło na Woli, przy figurze Jezusa Miłosiernego - Msza św. dziękczynna za beatyfikację pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Mariana Dusia (u zbiegu ulic Deotymy i Górczewskiej, w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole).

- 1 maja - Niedziela - godz. 9.00 - 21.00 - Namiot Spotkania - przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie - otwarcie wystawy poświęconej świętości Ojca świętego Jana Pawła II - 10 powodów, dla których Jan Paweł II jest święty. Celem wystawy jest m.in. trwanie w postawie czynnego dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II.

- 1 maja - Niedziela - od godz. 8.30 - uruchomione zostaną linie autobusowe na trasie Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego - Pola Wilanowskie - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

żródło: http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/beatyfikacja/

Więcej…
 
Adhortacja Apostolska Sacramentum Caritatis


Posynodalna Adhortacja do Biskupów, do Kapłanów i Diakonów, do Zakonników i Zakonnic oraz do wszystkich Wiernych o Eucharystii, źródle i szczycie życia i misji Kościoła

 

WPROWADZENIE
1. Sakrament miłości - Najświętsza Eucharystia jest darem, jaki Jezus Chrystus czyni z samego siebie, objawiając nam nieskończoną miłość Boga wobec każdego człowieka. W tym przedziwnym sakramencie objawia się miłość największa, ta, która przynagla, by «życie swoje oddać za przyjaciół swoich» (J 15, 13). Istotnie, Jezus «do końca ich umiłował» (J 13, 1). Tymi słowami zapowiada Ewangelista Jego gest nieskończonej pokory: zanim umarł na krzyżu za nas, przepasawszy się prześcieradłem, umył uczniom nogi. Tak też, w sakramencie Eucharystii Jezus nadal miłuje nas «aż do końca», aż po dar ze swego ciała i swojej krwi. Jakież zdziwienie musiało napełnić serca Apostołów wobec czynów i słów Pana podczas tej Wieczerzy! Jakiż zachwyt winna wzbudzić w naszym sercu tajemnica Eucharystii!

Więcej…
 
Adhortacja Benedykta XVI -Verbum Domini[LIBRERIA EDITRICE VATICANA, Verbum Domini - o Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła,12 listopada 2010].

 

Posynodalna adhortacja apostolska Ojca Świętego Benedykta XVI do biskupów i duchowieństwa do osób konsekrowanych i wiernych świeckich.

Spis treści:
WPROWADZENIE
CZĘŚĆ PIERWSZA - VERBUM DEI
BÓG, KTÓRY MÓWI
ODPOWIEDŹ DANA PRZEZ CZŁOWIEKA BOGU, KTÓRY PRZEMAWIA
HERMENEUTYKA PISMA ŚWIĘTEGO W KOŚCIELE
CZĘŚĆ DRUGA - VERBUM IN ECCLESIA
SŁOWO BOŻE I KOŚCIÓŁ
LITURGIA UPRZYWILEJOWANĄ PRZESTRZENIĄ SŁOWA BOŻEGO
SŁOWO BOŻE W ŻYCIU KOŚCIOŁA
CZĘŚĆ TRZECIA - VERBUM MUNDO
POSŁANNICTWO KOŚCIOŁA: GŁOSZENIE SŁOWA BOŻEGO ŚWIATU
SŁOWO BOŻE I ZAANGAŻOWANIE W ŚWIECIE
SŁOWO BOŻE A KULTURY
SŁOWO BOŻE A DIALOG MIĘDZYRELIGIJNY
ZAKOŃCZENIE

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.