Home Dokumenty
Dokumenty
AMORIS LAETITIA - O MIŁOŚCI W RODZINIE

POSYNODALNA ADHORTACJA APOSTOLSKA AMORIS LAETITIA
OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
Mam nadzieję, że każdy, poprzez lekturę, poczuje się wezwany do troszczenia się z miłością o życie rodzin, ponieważ one „nie są problemem, są przede wszystkim szansą”

[4] .

 
List Papieża Franciszka - Rok Miłosierdzia

Zbliżający się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia pozwala mi zwrócić uwagę na kilka kwestii, które chcę poruszyć, by obchody Roku Świętego mogły być dla wszystkich wierzących prawdziwym momentem spotkania z miłosierdziem Boga. Pragnę bowiem, aby Jubileusz był żywym doświadczeniem bliskości Ojca, niejako dotknięciem ręką Jego czułości, aby wiara każdego wierzącego umocniła się, a tym samym jego świadectwo stawało się coraz bardziej skuteczne.

 
Jubileusz 1050 Chrztu Polski

List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

Nowe życie w Chrystusie -

Drodzy Siostry i Bracia!

W dzisiejszą Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata docierają do nas słowa proroka Daniela o Synu Człowieczym, któremu „powierzono […] panowanie, chwałę i władzę królewską, a [któremu] służyły […] wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie”. (Dn 7,14) Proroctwo to spełniło się w odniesieniu do osoby Chrystusa, który jest „Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi” (Ap 1,5).

 
ENCYKLIKA LAUDATO SI?

18 czerwca 2015

Pełny tekst encykliki Papieża Franciszka poświęconej trosce o wspólny dom -

Nic ze spraw tego świata nie jest nam obojętne

ENCYKLIKA LAUDATO SI’


 

 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.