Home Dokumenty
Dokumenty
Adhortacja Apostolska EVANGELII GAUDIUM Ojca Świętego Franciszka

DO BISKUPÓW, PREZBITERÓW I DIAKONÓW, DO OSÓB KONSEKROWANYCH, DO WIERNYCH ŚWIECKICH O GŁOSZENIU EWANGELII WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

1. Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. ... Zapraszam każdego chrześcijanina, niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znajduje, by odnowił dzisiaj swoje osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, albo przynajmniej podjął decyzję gotowości spotkania się z Nim, szukania Go nieustannie każdego dnia.

 
ENCYKLIKA LUMEN FIDEI

OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
DO BISKUPÓW
PREZBITERÓW I DIAKONÓW
DO OSÓB KONSEKROWANYCH
I DO WSZYSTKICH WIERNYCH ŚWIECKICH
O WIERZE

Więcej…
 
Kardynał Józef Glemp nie żyje

Prymas Polski-senior zmarł 23 stycznia 2013 r. o godz. 21.30

Caritati in iustitia - Dla miłości przez sprawiedliwość

To biskupie zawołanie towarzyszyło Kardynałowi Józefowi Glempowi przez całe życie

"W mojej pamięci kard. Glemp pozostanie człowiekiem szczerej dobroci, którego cechowała prostota, otwartość i serdeczne oddanie sprawie Kościoła w Polsce i na świecie" – napisał w telegramie kondolencyjnym skierowanym na ręce kard. Kazimierza Nycza

Benedykt XVI - Watykan, 24 stycznia 2013 r

Na zdjęciu Kardynał Józef Glemp w naszym Instytucie Matki i Dziecka

Cześć Jego Pamięci - Pamietamy w modlitwie

Program uroczystości pogrzebowych


 

 
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

 

Przed południem w Warszawie z kościoła Archikatedralnego Św. Jana wyrusza centralna procesja Bożego Ciała po Mszy św. o g.10.00 i zakończy się na Pl. Piłsudskiego. Niech udział w procesji ulicami naszej parafii będzie jak najliczniejszy.

Dajmy świadectwo naszej wiary w Chrystusa żywego i obecnego w Najświętszym Sakramencie, za którym odważnie i z dumą podążymy ulicami wśród naszych bloków.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTALStworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.