Home Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia-2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

05 GRUDNIA 2021 r


1. Dzisiejszego  dnia,  jak  w  każdą II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce modli się

i pomaga Kościołowi na Wschodzie.

Po Mszach św. przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszki na ten cel.

„Bóg zapłać” za  wsparcie, solidarność i okazaną pomoc!

Nie mijajmy puszki obojętnie! Mamy możliwość  okazania serca potrzebującym na Wschodzie.


2. Dziś niedziela adoracyjna. O g. 15oo Godzina Miłosierdzia z Koronką do Mił Bożego. Adorację zakończy wspólne nabożeństwo o g. 17.15


3. Już tydzień Adwentu za nami. Tym samym pierwszy tydzień „Rorat”.

Roraty są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

We wtorki i czwartki uczestniczy z nami młodzież z naszej parafialnej szkoły.


4. Jutro o godz. 7.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych.


5. We wtorek, 8 grudnia, Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Jest to święto patronalne żeńskiej młodzieży.

Odpust zupełny mogą zyskać członkowie Rycerstwa Niepokalanej.

O godz. 12oo zapraszamy na „Godzinę Łaski”, w ramach której będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, połączona z prezentacją znaczka pocztowego wydanego przez Pocztę Polską, poświęconego Matce Bożej Elekcyjnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy   Rekolekcje Adwentowe, nasze bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego.

Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Każdego dnia będą nauki rekolekcyjne: o g. 9.00 ( dorośli ) i 18.00 dla dorosłych i młodzieży.

Spowiedź św.:  od poniedziałku do środy od godz. 830 i po południu od 17.30

Już dziś prosimy Was, Kochani, o modlitwę w intencji O. Rekolekcjonisty oraz o jak najlepsze owoce rekolekcji dla nas wszystkich.

Rekolekcje będzie głosił Ks. Zbigniew Tartak.


7. Pod chórem można nabywać nasze parafialne kalendarze.

Ofiary składane przy okazji zakupu są przeznaczone na tzw.

Fundusz liturgiczny z którego kupujemy ornaty, komże, alby i inne rzeczy niezbędne do prawidłowego i pięknego sprawowania liturgii.

Dziękujemy za wszelkie ofiary i wsparcie.  Również pod chórem można zaopatrzyć się w opłatki.


8. W tym roku ze względów epidemicznych nie będziemy zbierać darów żywnościowych na świąteczne paczki dla potrzebujących. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka ofiar na cele „Caritas” naszej parafii i będziemy mieli możliwość wsparcia biedniejszych od siebie.


 

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021r.

  1. Dzisiejszą Uroczystością Chrystusa Króla kończymy w Kościele rok liturgiczny, pod hasłem: „Eucharystia źródłem życia”. Niech owocem tego kończącego się roku kościelnego, którego hasło brzmiało: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” będzie nasze mocne postanowienie do dawania świadectwa w swoim codziennym życiu, ciągłego nawracania się, częstszy i pełniejszy udział w Eucharystii i wiara w Jezusa – Syna Bożego, obecnego w Najświętszym Sakramencie, którego wraz z całym naszym Narodem uznaliśmy i przyjęliśmy za naszego Króla i Pana.

  2. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. członkowie Zespołu Caritas prowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar, przełożoną z poprzedniej niedzieli, na cele dobroczynności naszej Parafii. Ze względów sanitarno-epidemicznych nie możemy prowadzić zbiórki darów rzeczowych na świąteczne paczki i dlatego zbiórka comiesięcznych ofiar od września, przeznaczona jest na ten właśnie cel. Dzięki Waszemu gorącemu i otwartemu sercu możemy zakupić podstawowe produkty żywnościowe przeznaczone dla potrzebujących z naszej parafii. Zespół Caritas dysponuje tylko tym, co uzbiera pod kościołem. „Bóg zapłać” za każde wsparcie!

  3. W dniu dzisiejszym, poprzedni nasz Proboszcz, Ks. Prałat Janusz Godzisz obchodzi dzień swoich imienin. Czcigodnemu Solenizantowi składamy z serca płynące życzenia obfitości Bożych Łask, opieki Św. Patrona i Matki Najświętszej, naszej Elekcyjnej Królowej. Życząc również wiele zdrowia i sił na dalsze lata w naszej rodzinie parafialnej, polecamy Ks. Prałata Waszej życzliwej modlitewnej pamięci. Szczęść Boże!

  4. Ruch Solidarności z Ubogimi „Maitri” działający przy naszej parafii zaprasza we wtorek na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie po niej do Sali parafialnej z Modestem pochodzącym z Rwandy, który jako fizykoterapeuta zajmuje się pomocą dzieciom oraz Duchową Adopcją współpracując z siostrami od Aniołów. Prelekcja z pokazem slajdów.

  5. Zapraszamy na kolejne spotkanie parafialnej grupy młodych w ramach Kat. Stow. Młodzieży w poniedziałek o g. 19.00 do Sali parafialnej wejście „D”.

  6. Istnieje możliwość dołączenia do grupy kandydatów do Bierzmowania (młodzież ze szkoły średniej). Zapisy w kancelarii oraz po Mszy św. w zakrystii.

  7. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – okres radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Rozpoczynamy od dzisiejszej niedzieli rozprowadzanie świec na stół wigilijny i naszych parafialnych kalendarzy, w których znajdziemy wszystkie ważne daty dla życia naszej wspólnoty. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na Fundusz Liturgiczny naszej parafii, z którego zakupujemy komże, ornaty, stroje ministranckie i inne przedmioty.

  8. Od jutra rozpoczyna się ogólnopolska Nowenna do Św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. Nowenna trwa od 22 do 30 listopada. Każdego dnia należy odmówić Litanię do Św. Andrzeja Boboli i modlitwę „Pod Twoją obronę…” Nasz Dziennik będzie drukował modlitwy na każdy dzień. Zachęcamy do włączenia się w to modlitewne dzieło!

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla 1.5 templates domain registration (video) Valid XHTML and CSS.